#016 - Jak negocjować przy zakupie mieszkania


Ten odcinek to mocna pigułka wiedzy o negocjacjach przy zakupie nieruchomości, niekoniecznie na wynajem. Dowiecie się wszystkiego co wiemy o tym jak się przygotowujemy do negocjacji i jak je prowadzimy. Dodatkowo jak zwykle nabijamy się z siebie nawzajem i docinamy przy każdej okazji. Zapraszamy! Paweł i Darek Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu mieszkania? Jak przygotować się do negocjacji? Jak negocjować, żeby kupić jak najtaniej? Czym jest mentalne przygotowanie oraz przygotowanie procesowe?

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Podcast Zaprojektuj Swoje Życie - #13 ZSŻ-Lech Kaniuk-człowiek wielu talentów-co-founder PizzaPortal
Szkolenie z negocjacji


#015 - Jak zostać deweloperem pracując na etacie - Jarek Gulewski


Czy da się budować nieruchomości i jednocześnie pracować na etacie? Ile pieniędzy trzeba mieć, żeby zacząć deweloperkę? Ile powinna kosztować działka i jakie warunki musi spełniać? Co w procesie deweloperskim jest najważniejsze? Te i inne pytania zadaliśmy podczas rozmowy z naszym gościem Jarkiem Gulewskim.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

warsztatydeweloperskie.pl - szkolenia Jarka Gulewskiego

brain.fm - aplikacja rekomendowana przez Darka

Sell It Like Serhant - książka rekomendowana przez Pawła

Szkoła Najmu - szkolenia z inwestowania w nieruchomości#014 - Współpraca z architektami przy inwestowaniu w nieruchomości - Ania Cierpisz-Kania i Piotr Kania z CKkwadrat


Czy współpraca z architektami się opłaca przy inwestowaniu w nieruchomości? Ile kosztuje projekt? Jakie są etapy pracy z projektantem? Czy istnieje dobry i tanie projekt? Na te i inne pytania odpowiadamy w rozmowie z właścicielami biura projektowego CKkwadrat - Anią Cierpisz Kania i Piotrkiem Kania

Rekomendacje KorpoLandlorda:

CKkwadrat.pl - strona naszych gości

Jason Khalipa ; As many reps as possible - książka rekomendowana przez Darka

Skitch - aplikacja rekomendowana przez Pawła#013 - Najem Na Pokoje - Paulina Majewska Goździk


Wszystko co chcieliście wiedzieć o dzieleniu mieszkań na pokoje ale wstydziliście się zapytać! Paulina zrezygnowała z pracy na etacie i zajęła się wynajmowaniem mieszkań na pokoje. Jej firma Pokoje69 rozwija się w błyskawicznym tempie i obecnie zarządza już ok 200 pokojami. Rozmawiamy z Pauliną o tym jak dzielić mieszkania na pokoje, na co uważać i czy to w ogóle się opłaca. Zadaliśmy też najważniejsze pytanie skąd wzięła się nazwa jej firmy :)

Pokoje69.pl

Facebook.com/pokoje69

Negocjatorki.com

Rekomendacje KorpoLandlorda:
Facebook grupy jako narzędzie do szukania najemców np: grupa w Łodzi   https://www.facebook.com/groups/260027074162513/  
Outlook - reguła 1 minutowego opóźnienia  
Słuchawki bezprzewodowe - Darek używa Jabra 75 do rozmów i poleca #012 - Jak zabezpieczyć się prawnie przed nieuczciwym najemcą - rozmowa z adw. Łukaszem Ciskowskim


W tym odcinku rozmawiamy z adw. Łukaszem Ciskowskim o tym co zrobić, żeby prawnie zabezpieczyć się przed nieuczciwymi najemcami. Dowiecie się m.in. co określa prawa i obowiązki najmującego i wynajmującego, jaką umowę podpisać i na co zwrócić uwagę oraz jakie zagrożenia niesie zła umowa najmu.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

https://www.facebook.com/HoryzontBezKonca/  -  strona Magdy która uczyła Darka szybkiego czytania
#011 - Czy warto inwestować w małych miastach? BONUS: Czy inwestowanie na odległość ma sens?


W tym tygodniu analizujemy sporo artykułów dotyczących inwestycji w nieruchomości w małych miastach. Czy tylko duże aglomeracje przynoszą zyski na rynku nieruchomości? Co z mniejszymi miastami, gdzie cena zakupu mieszkania jest o wiele niższa? Na co zwracać uwagę i dlaczego ważna jest dobra analiza lokalnego rynku? O tym i kilku innych wątkach rozmawiają przy kawie Paweł i Darek.

W których małych miastach opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem? - PRNews.pl

Najem mieszkań kwitnie także w miasteczkach - Rzeczpospolita

Kilkaset kilometrów przeprowadzki i zarabiasz kilkanaście tysięcy więcej. Oto mapa dochodów Polaków - Money.pl

RANKING: W których małych miastach opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem? - manager.inwestycje.pl

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Słuchawki z ANC

Sapiens, Yuval Noah Harari

Szkoła Najmu - 11 tygodniowy program szkoleniowy, w którym mówimy jak kupić swoje pierwsze mieszkanie na wynajem

Sprawdź też:

JasnyNajem.pl - strona o nieruchomościach Darka

Kanał YT - Pawła


#010 - 50 metrów za milion złotych - czy ceny mieszkań osiągnęły szczyt?


Czy wy też coraz częściej spotykacie się z pytaniami:  Czy idzie kryzys? Czy to jest dobry czas na inwestycje w nieruchomości? W tym odcinku Darek i Paweł rozmawiają o pewnym ciekawym artykule, o cyklach koniunkturalnych, o tym czy według nich opłaca się teraz inwestować i na co trzeba uważać.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Cal Newport, Digital Minimalism: On Living Better with Less Technology

Szkoła Ustalania Celów #009 - Jak uzbierać na wkład własny pracując na etacie?


Paweł i Darek w tym odcinku próbują odpowiedzieć na pytanie ile potrzeba gotówki, żeby zacząć inwestować w nieruchomości i jak je uzbierać: oszczędzać, podjąć dodatkową pracę a może po prostu pożyczyć te pieniądze?

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Austin Kleon; Steal Like an Artist: 10 Things Nobody Told You About Being Creative

Michał Szafrański; Finansowy Ninja 
Blog Michała https://jakoszczedzacpieniadze.pl/


#008 - Mieszkanicznik - Najlepsze miejsce aby spotkać inne osoby inwestujące w nieruchomości - Rozmowa z Jackiem Kusiakiem


Jacek Kusiak to prezes Stowarzyszenia Mieszkanicznik, czyli największej organizacji zrzeszającej osoby inwestujące w nieruchomości. W tym odcinku Paweł rozmawia z Jackiem o tym jak dołączyć do Mieszkanicznika i jakie są tego korzyści.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

www.mieszkanicznik.pl 

Muturi Sławek, Pomysł do wynajęcia 


#007 - Remont Mieszkania na Wynajem


W tym odcinku Paweł rozmawia z żoną Darka o tym jak wykonać remont mieszkania przeznaczonego pod inwestycje. Dowiecie się m. in. czy warto korzystać z architektów, jakie są etapy remontu oraz jak wybierać ekipę remontową.. Miłego słuchania!

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Photoscape - program do edycji zdjęć 

Elegantt - nakładka do Trello, harmonogram prac#006 - W Co Inwestować Pracując na Etacie? Strategie, Dochód Pasywny i Lokata Kapitału


Czy inwestowanie w nieruchomości można zakwalifikować do dochodu pasywnego? Jaka strategia inwestycyjna jest najlepsza dla osób pracujących na etacie? Czy lepiej robić wszystko samemu czy zlecać innym? Na te i inne pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w tym odcinku

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Felix Dennis; How To Get Rich

Tony Crabble; Busy#005 - Jak znaleźć okazję na rynku nieruchomości?

"


W tym odcinku podzielimy się z Wami naszymi "sekretnymi sposobami" na pozyskiwanie perełek. Powiemy jak rozpoznać okazję, gdzie jej szukać i jak znajdować a raczej generować okazje na rynku nieruchomości. Jeżeli chcesz przesłuchać tylko jeden odcinek KorpoLandlorda to niech będzie to ten!

Rekomendacje KorpoLandlorda:

http://negocjujizwyciezaj.pl/#004- Umowy przy inwestowaniu w nieruchomości


Umowa z pośrednikiem, umowa przedwstępna, umowa kupna-sprzedaży, umowa z ekipą remontową, umowa najmu okazjonalnego, umowa najmu instytucjonalnego- świat nieruchomości jest przepełniony różnego rodzaju umowami. Posłuchajcie jak my (obaj nie-prawnicy) radzimy sobie w gąszczu umów.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

Trello i Asana - narzędzia do zarządzania projektami

Elegantt - nakładka do Trello, harmonogram prac

Wizyta u prawnika aby przejść z nim umowę najmu#003- Jak wybrać najemcę, który nie będzie sprawiał problemów


W tym odcinku porozmawiamy o sposobach na wyselekcjonowanie najemcy w taki sposób by ten nie sprawiał nam problemów. Dowiecie się jak powinno wyglądać ogłoszenie, jakie pytania zadać swoim potencjalnym najemcom, ile powinna wynosić kaucja i jaką umowę podpisać żeby uniknąć ryzyka

Rekomendacje KorpoLandlorda:

www.wnetrza3d.pl

Przykład spaceru wirtualnego po jednym z mieszkań Pawła

Pytajcie się najemców o imię i nazwisko przy wywiadzie aby sprawdzić ich w internecie.

Ustawa o ochronie praw lokatorów - treść ustawy#002- Inwestowanie na etacie- historia Dariusza Matczaka


Drugi odcinek KorpoLandlord opisujący przygodę Darka z inwestowaniem w nieruchomości. Jak łączy pracę na etacie i wynajmowanie mieszkań? Czemu zaczynał od Łodzi a teraz inwestuje w kamienice w Warszawie?

Rekomendacje KorpoLandlorda:

www.amron.pl

www.ron24.pl

OLE OLE Outlet 

Jasnynajem.pl

akademia.pl #001- Nieświadoma kompetencja- Od czego zaczynał Paweł Kuryłowicz


Premierowy odcinek podcastu opisujący historię Pawła z nieruchomościami. Wiemy, że ten odcinek jest za długi, Paweł się jąka a Darek wtrąca w złych momentach :) Ale jeśli lubisz słuchać o tym, jak ktoś popełnił mnóstwo błędów ale na końcu coś tam mu wyszło, to ten odcinek może Ci się spodobać.

Rekomendacje KorpoLandlorda:

http://mieszkanicznik.org.pl/ 

Najem Instytucjonalny